Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • piątek, 29 listopada 2013
  • Fenomen książek o Maksie

    

    

   Czytając w przedszkolu serię książeczek o małym hipopotamie zauważyłyśmy ogromne zainteresowanie dzieci. Cykl sprawia, że dziecko odrywa się od zabawy, aby z prawdziwym zainteresowaniem wysłuchać o przygodach Maksa. To literacki fenomen. Książki Katarzyny Zychli posiadają niezwykły klimat dodatkowo podkreślony przez magiczne ilustracje. Polecamy nie tylko przedszkolakom:)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 29 listopada 2013 17:02
  • Trening dla każdego

   Będąc pod wrażeniem sportowego spotkania Klubu M jak Mama  zachęcamy do ćwiczeń. Trening polecony przez naszego klubowego gościa Panią Dorotę Cyman to zestaw prostych i przyjemnych ćwiczeń. Każdą czynność wykonujemy 20 razy dla efektu i zdrowia.

   Ćwiczenia polecane przez Dorotę Cyman to:

   1. Pompki

   2. Unoszenie rąk i nogi do góry leżąc na plecach (nogi na zmianę)

   3. Przyciąganie kolan po skosie do brzucha w pozycji pompek

   4. Odwrotne pompki

   5. Wypady do tyłu z unoszeniem kolana do przodu (prawa noga)

   6. Wypady do tyłu z unoszeniem kolana do przodu (lewa noga)

    

                                    ZACHĘCAMY DO AKTYWNOŚCI:)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 29 listopada 2013 15:16
 • czwartek, 28 listopada 2013
  • Klub M jak Mama na sportowo

    

    

   27.11 w środę biblioteka na jedną chwilę przemieniła się w salę treningową. Naszym instruktorem była Pani Dorota Cyman - trener osobisty i wielokrotna medalistka. Z dużą cierpliwością i precyzją tłumaczyła nam jak ćwiczyć, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Specjalnie dla nas Pani Dorota ułożyła zestaw ćwiczeń. W wolnej chwili może je wykonywać każdy, a nasz gość zagwarantował nam, że systematyczność się opłaci. Nawet nie będziemy się spodziewać kiedy nasza kondycja się poprawi, a wszyscy poczujemy się lepiej we własnej skórze. Warto ćwiczyć, by zdrowo żyć! To motto naszego sportowego spotkania.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 listopada 2013 15:11
 • wtorek, 26 listopada 2013
  • Ukojenie Duszy

    

   W naszej filii zagościły obrazy Pani Kazimiery Wiśniewskiej. Malarstwo to dla niej ukojenie duszy. Malowanie w jej odczuciu to zabawa światła z kolorem. Malując Pani Kazimiera odnajduje sens w tym, co ją otacza. To jej sposób na wyrażenie odczuć - podziwu dla piękna przyrody, przedmiotów i ludzi. Malarka pracuje z dziećmi, w Tychach można ją spotkać na Placu Baczyńskiego z okazji Dnia Profilaktyki, ale również podczas obchodów Dnia Czekolady, czy w czasie pikniku rodzinnego w parku miejskim. Pani Kazimiera otrzymała od władz miasta listy pochwalne za Aktywne i Twórcze uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta Tychy. Malarstwem zajmuje się od 25 lat.

    

    

    


    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   wtorek, 26 listopada 2013 12:47
 • czwartek, 21 listopada 2013
 • wtorek, 19 listopada 2013
  • Drogie mamy

   Listopadowe spotkanie w Klubie M jak Mama upłynie nam po znakiem ćwiczeń pod okiem doświadczonej instruktorki fitnessu. Prosimy założyć wygodne ubranie:)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 listopada 2013 15:12
  • Złota Recenzja: Za kolczastym drutem - ,,Bezsenność Jutki"

    

    

    

   Kiedy trwa wojna, a mama i tata znikli gdzieś bynajmniej nie za zakrętem, pozostawione samo sobie dziecko zasypia już tylko przy zapalonym świetle. Świat ogrodzony jest drutem kolczastym, a strach paraliżuje gdy tylko odważymy się wystawić za mur choćby czubek nosa.  I tak żyjemy w łódzkim getcie, podzieleni na lepszych i gorszych. A o tym, kto bardziej zasługuje na to, żeby żeby żyć, zadecydują hitlerowcy. Tekst Doroty Combrzyńskiej - Nogali zachęca do zajrzenia w inny świat i spojrzenia na getto z dziecięcego punktu widzenia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 listopada 2013 12:28
  • Katowickie Prezentacje Biblioteczne

    

   Za zamkniętymi drzwiami sali Parnassos działo się wiele. Na rozdanie nagród Guliwera zawitali Joanna Brodzik i Tomasz Zubilewicz: prowadzący imprezę. Odbyło się głosowanie na najlepiej zadeklamowany wiersz Juliana Tuwima, a publiczność nagradzała zwycięzcę głośnymi brawami. Promowano  książkę Tuwimowo: jest to zbiór wierszy najlepszych polskich poetów inspirowany twórczością Juliana Tuwima. Zmierzono się z wierszami znanego poety, a znani pisarze przedstawiali nam swoją interpretację poezji. Przy okazji obejrzeliśmy spektakl o małym Julku, który nie wiedział kim chce zostać kiedy dorośnie, a pomysłów, jak to dziecko miał bez liku. Przypomnieliśmy sobie najpopularniejsze wiersze Tuwima: Lokomotywę, Rzepkę, Spóźnionego Słowika, pięknie zainscenizowane przez dzieci ze szkoły podstawowej w Katowicach.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 listopada 2013 12:13
 • poniedziałek, 18 listopada 2013
  • WARTO WIEDZIEĆ... Katowickie Prezentacje Biblioteczne

    

    

    

   Rok 2013 to rok Juliana Tuwima. Uczestnictwo w Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych to znakomita okazja, aby uczcić pamięć poety. Uroczystości rozpoczęto o godzinie 11 w holu Biblioteki Śląskiej.  Kilka bibliotek powiatowych stanęło do konkurencji o najlepsze stoisko biblioteczne.  Kufrem z książkami za innowacyjne przedstawienie swojego miejsca pracy została nagrodzona Powiatowa Biblioteka w Rybniku. Zasłużenie! Wybierając się na Prezentacje można było spotkać znanych, współczesnych pisarzy dla dzieci i młodzieży: Pawła Beręsewicza, Agnieszkę Frączek, czy nagrodzonych w tym roku nagrodami czasopisma dla dziecka: Guliwer Wojciecha Widłaka i Zuzannę Orlińską.  Pisarze okazali dzieciom wiele serdeczności, z cierpliwością i uśmiechem na twarzy obdarowując autografami.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 listopada 2013 14:48
 • piątek, 15 listopada 2013

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny