Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • środa, 30 grudnia 2015
  • Szanowni Mieszkańcy i Czytelnicy...

   Tychy, grudzień 2015 r.                    

                                                                                                                                                                                                 

    

   Szanowni Mieszkańcy i Czytelnicy,
   Drodzy Przyjaciele
   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach!

    

           W związku z dokonującymi się zmianami organizacyjnymi w sieci bibliotecznej na terenie miasta pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Czytelnikom: Biblioteki Centralnej, Działu Muzycznego i Książki Mówionej, Filii nr 7, nr 13 i nr 14 w dotychczasowych lokalizacjach za kilkadziesiąt lat wspólnie spędzonego czasu. To dla Państwa każdego dnia staraliśmy się jak najlepiej pełnić swoją służbę. Wszystko to, co czyniliśmy, robiliśmy z myślą o Was. Dziękujemy za Waszą obecność i zamiłowanie do świata wiedzy i kultury, której skarbnicą zawsze była i będzie biblioteka. To dzięki Wam zgromadzone w bibliotece zasoby zyskują nowe życie, a pamięć dokonań przeszłych pokoleń ma szansę przetrwać. Dzięki Wam biblioteka jest miejscem międzypokoleniowej wymiany wiedzy i doświadczeń, ośrodkiem, w którym w sposób szczególny - tradycja przenika się z nowoczesnością. Zależy nam na tym, aby nadal tak było, dlatego z myślą o wszystkich Mieszkańcach, Czytelnikach i Każdym z osobna stworzona została nowoczesna siedziba, odpowiadająca najnowszym standardom w bibliotekarstwie: Biblioteka Główna – Mediateka XXI wieku. Placówka ta mieści się przy Al. Marszałka Piłsudskiego 16. W nowej siedzibie różnorodne usługi dla wszystkich grup wiekowych będą skupione w jednym miejscu, w zasięgu ręki. Jesteśmy przekonani, że każdy, począwszy od najmłodszych aż do najstarszych, znajdzie coś dla siebie. Przewidywany termin otwarcia Biblioteki Głównej to maj 2016 r. Wcześniej jednakże uruchomimy dla Państwa tymczasową czytelnię prasy bieżącej. Filia nr 13, kojarzona dotąd ze znanym tyskim budynkiem określanym mianem „Bramy Słońca”, zostanie przeniesiona do lokalu przy Al. Niepodległości 110, zachowując dotychczasowy szeroki profil usług. Będziemy dążyć do jak najwcześniejszego jej otwarcia. Filia nr 14, działająca  przez blisko 30 lat w pawilonie „Eden” na osiedlu W, zniknie zupełnie z mapy Tychów. Nie oznacza to wszakże posuchy bibliotecznej dla mieszkańców tego rejonu. W pobliżu otworzy swoje podwoje Biblioteka Główna.

    Głęboko wierzymy, że dalej pozostaną Państwo stałymi użytkownikami naszej Biblioteki. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby działać jeszcze lepiej i efektywniej. Pragniemy przypomnieć, że lokalizacja i dostępność pozostałych filii bibliotecznych z różnorodną ofertą usług nie ulega zmianie. Już dzisiaj gorąco zapraszamy do odwiedzin w nowych siedzibach Biblioteki Głównej oraz Filii nr 13. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji o Bibliotece na naszej stronie internetowej oraz w lokalnych mediach.

   Pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia na Nowy 2016 Rok  : zdrowia, spełnienia planów i marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, a także niekończącej się przygody z książką i biblioteką.      

   Z wyrazami szacunku i sympatii
   Dyrektor, Bibliotekarze oraz Pracownicy
   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 30 grudnia 2015 13:34
 • środa, 23 grudnia 2015
 • wtorek, 22 grudnia 2015
 • środa, 09 grudnia 2015
 • piątek, 04 grudnia 2015

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny