Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • piątek, 22 kwietnia 2016
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

   dz

   wiatowy_dzie

   Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprosiłyśmy na filię dzieci z Przedszkola nr 8 w Tychach. Grupa Puchatków po wysłuchaniu książki o tym Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę przystąpiła do wykonania plakatu zachęcającego do korzystania z biblioteki. Celem zajęć było przygotowanie zaproszenia promującego czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsca w którym warto bywać. Miejsca ciekawego w którym dziecko powinno mieć swoje własne konto, by w każdej chwili mogło skorzystać z usług Tyskiej Książnicy. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy dzieci do częstszych wizyt :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 22 kwietnia 2016 16:52
 • piątek, 15 kwietnia 2016
  • Złota Recenzja: Piętnaście kroków - ,,Druga szansa"

    

   pitnacie

        Na rynku wydawniczym skierowanym do dzieci
   i młodzieży pojawiła się ciekawa postać. Grzegorz Gortat to swoisty fenomen pisarski współczesnych czasów. Młodzieżowa seria Lepiej w to uwierz! to strzał w dziesiątkę. Można pokusić się nawet o stwierdzenie iż, w krótkim czasie rozsławiła ona imię pisarza wpisując go do rangi bestsellerowych autorów. Piętnaście kroków to czwarta już część cyklu utrzymana w niezwykłym klimacie. Aby go poczuć koniecznie trzeba sięgnąć po książkę, która swoją genezę ma w powieściach gotyckich. Spiętrzenie niesamowitości nie jest tu niczym dziwnym, a Grzegorz Gortat zasłużył na miano mistrza opowieści z dreszczykiem. 

          Jeśli jutro nie istnieje, poprzednie życie wydaje się snem. Na usta ciśnie się pytanie, kiedy żyliśmy naprawdę teraz czy dawniej? Czy naprawdę widzimy tylko to, co inni chcą żebyśmy zobaczyli? Czy wolna wola to naprawdę niebezpieczeństwo? Czy wspomnienia można wykasować z pamięci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Co czeka nas po drugiej stronie lustra.

           Literatura poruszająca kwestie śmierci jest niezbędna. Trzeba jak najwcześniej oswajać dziecko ze śmiercią i jej konsekwencjami. Ważne by wiedzieć, że nawet najdłuższa podróż kiedyś dobiegnie końca. Ale zawsze jest nadzieja na lepsze chwile.

          Współczesny młody czytelnik sam potrafi poszukiwać interesujących go tematów. Nie kieruje się wyłącznie modą. Równocześnie bardzo szybko wyczuwa w tekście literackim przekłamanie. Dlatego przed pisarzami nie lada wyzwanie. Grzegorz Gortat zdał ten czytelniczy egzamin na szóstkę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 15 kwietnia 2016 12:58
  • KSIĄŻKA GODNA POLECENIA...

    

   zielony

   Wspólnie z przedszkolakami śledzimy przygody Zielonego Wędrowca. Książka bardzo zaciekawiła dzieci. Co tydzień czytamy najmłodszym po jednym rozdziale. Książkę polecamy każdemu, kto chce poczytać dobrą i wartościową literaturę. Zielony Wędrowiec został uhonorowany w konkursie IBBY tytułem ,,Książka Roku"

   POLECAMY :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 15 kwietnia 2016 12:34
 • piątek, 08 kwietnia 2016

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny