Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • środa, 22 maja 2013
  • W bibliotece jest ciekawie!

   W bibliotece poza czytaniem książek można robić wiele innych ciekawych rzeczy. Do najpopularniejszych zajęć należą rozgrywki szachowe, czy gry planszowe przyciągające dzieci do wspólnej zabawy. Element rywalizacji nie jest tutaj bez znaczenia, każdy chce być najlepszy. Prym u nas wiodą układanki, puzzle, ale zdecydowanie najpopularniejsza jest gra rodzinna Inspektor Pytanko. Czas umila nam lektura, ale i wspólna zabawa przy stole pełnym gier.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 22 maja 2013 16:55
 • poniedziałek, 20 maja 2013
 • czwartek, 16 maja 2013
 • środa, 15 maja 2013
 • poniedziałek, 13 maja 2013
 • piątek, 10 maja 2013
  • Dzieci ciekawe książek

   Dziś piątek, ale dla nas nie taki zwyczajny. Odwiedziły nas Wesołe Misie z Przedszkola nr 9 w Tychach. W bibliotecznym kąciku, za sąsiadów mając właśnie misie zasłuchaliśmy się w opowieść o Zosi i jej fiołkowym kapeluszu. Razem z dziewczynką przekonaliśmy się, że najważniejsze jest dobro w  sercu i uśmiech na twarzy. W efekcie lektury przedszkolaczki z uśmiechem na ustach przystąpiły do wykonania zakładek do książek. Niezwykłych, bo zrobionych własnoręcznie. Jakie skarby skrywamy na bibliotecznych półkach chciał wiedzieć każdy przedszkolak. A co tam czeka? Nasza mała niespodzianka: specjalnie wybrane na Tydzień Bibliotek książki, które uczą, ale i rozweselają.

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 10 maja 2013 16:21
 • środa, 08 maja 2013
  • Spotkania w Tygodniu Bibliotek

       Kilka spotkań już za nami. Byli już u nas zerówkowicze z SP nr 3 w Tychach oraz przedszkolaki z Przedszkola SportArt. Oczywiście zaczęło sie od czytania bajek. Dzieci jak zawsze słuchały bardzo uważnie. Czytanie im to czysta przyjemność. Nastepnie zaprosiłysmy dzieci to stworzenia czegoś wyjątkowego- zerówkowiecze bawili się masą solną i wycinali z niej różne kształty.

    

        Przedszkolaki dostały inne zadanie- miały ozdobić swoje zakładki. Dostały do ręki nożyczki, klej, i papier w ciekawe wzory. Panie troche pomagały, bo małe rączki nie są jescze takie sprawne by z wszystkim sobie poradzić. Ale zakładki które powstały były bardzo rożnorodne. Sadzę, że maluchy świetnie sobie poradziły.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 08 maja 2013 17:38
  • Tydzień Bibliotek trwa

       Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Hasło Tygodnia Bibliotek 2013, Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych pozwala pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego kto do niej wstąpi. 

      Dziś, 8 maja, wszyscy bibliotekarze też mają swoje święto 

   Dzień bibliotekarza i bibliotek.

   Z tej okazji życzymy wszystkim naszym koleżankom i kolegom w innych bibliotekach wszystkiego najlepszego- niech Wasza praca daje radość Wam i Waszym czytelnikom.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 08 maja 2013 15:53
 • poniedziałek, 06 maja 2013
  • Tydzień Bibliotek czas rozpocząć!

   Nie od dziś wiadomo, że w bibliotece książka czeka na dzieci zawsze i wszędzie. Tydzień Bibliotek, to idealna okazja do zaczytania się książkami. Zgodnie z tegorocznym hasłem tygodnia bibliotek zamierzamy promować czytelnictwo, ale i kreatywnie wykorzystać czas. Swoją wizytę u nas zapowiedziały dzieci z pięciu przedszkoli w Tychach. Wspólnie z dzieciaczkami ulepimy cuda z masy solnej, zrobimy kolorowe zakładki do książek. Ale, co najciekawsze własnoręcznie przygotujemy owocowe koreczki. Na Placu Św. Anny czeka na dzieci mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Serdecznie zapraszamy w progi naszej filii. Na pewno kreatywnie wykorzystamy biblioteczną przestrzeń. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 06 maja 2013 13:03

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny