Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • czwartek, 31 października 2013
  • Halloween w bibliotece

                         

   31.10 uznawany jest za dzień duchów. W tym czasie ze swoich kryjówek wychodzą stwory nie z tego świata, by zaznaczyć swoją obecność strasząc, świecąc, psocąc czy zawodząc. I tak spotkaliśmy się dziś w bibliotece z dziećmi przebranymi za duchy, diabły gotowe straszyć w myśl starej zasady cukierek albo psikus.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 31 października 2013 15:32
 • poniedziałek, 21 października 2013
  • Zasłuchani w książkę: Urodziny Książkowego Misia

   Podczas tegorocznych Urodzin Książkowego Misia zasłuchaliśmy się w książkę. Czytaliśmy historię Paddingtona, niedźwiadka pochodzącego z mrocznych zakątków Peru. Poprzez lekturę rozdziału w, którym poznajemy Kubusia Puchatka zaprosiliśmy dzieci do czytania otwierając przed nimi świat przygód niezwykłego misia. Urodziny Książkowego Misia były dla nas okazją, aby zachęcić najmłodszych do wędrówek w wyobraźni z Misiem Uszatkiem. Przez cały tydzień można było oglądać wystawkę książek o misiach, na której pojawiły się  między innymi: Pluszowe misie, Złotowłosa i trzy niedźwiadki. Przy okazji czytania wspomnieliśmy  o ponadczasowym Misiu Yogi, a jakiego koloru czapkę i krawat ma bajkowy bohater wie już każdy przedszkolak.

    

    

    

    

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 października 2013 14:25
  • Urodziny Książkowego Misia

    

    

    

   Od 14 do 18 października świętowaliśmy. A to za sprawą Urodzin Książkowego Misia. 14 października minęło 75 lat od pierwszego wydania książki Kubuś Puchatek A. A Milne w Polsce. Kubuś Puchatek to miś o bardzo małym rozumku, który najbardziej na świecie lubi miodek. Na jego przyjęciu nie mogło zabraknąć dzieci. Gościliśmy między innymi przedszkolaki z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 w Wilkowyjach. Odległość nie była nam straszna, a na najmłodszych czekało wiele niespodzianek. Przygody misiów ciekawiły, ale prawdziwą atrakcją  dla dzieci były zabawy ruchowe z pluszakami. Nie lada sztuką jest podrzucić misia do góry, klasnąć w dłonie i złapać zabawkę jednocześnie jej nie upuszczając. Wyszło nam to znakomicie, misie ukryliśmy za plecami, posadziliśmy je na głowie tak żeby nie upadły, a na koniec ukołysaliśmy je do snu. Dla uczczenia swojego święta nasz solenizant częstował słodkimi cukierkami. A jak wiadomo słodycze lubi każde dziecko bez wyjątku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 października 2013 13:45
 • piątek, 11 października 2013
 • czwartek, 03 października 2013
 • środa, 02 października 2013
  • Eliza Stanisławska w filii nr 2

   Decoupage to dla Pani Elizy Stanisławskiej szansa na odpoczynek i naładowanie akumulatorów.To sposób na realizację pasji i wielka radość którą odczuwa, gdy ktoś zachwyci się wykonanymi przez nią małymi cudami. Jak sama mówi ,,haftuje do czasu aż jestem zadowolona z efektów swojej pracy". Pani Eliza swoją przygodę z haftem kontynuuje w SILNEDZIECI.COM. Tychy to dla niej ,,dobre miejsce" do życia i działalności gospodarczej. Dlatego wystawa jej prac gości u nas do końca października. 

   Zapraszamy do obejrzenia

    

                    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 02 października 2013 15:07

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny