Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

Wpisy

 • piątek, 14 października 2016
  • URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA Z KLASĄ I a

   129

   229

   322

   416

   520

   621

   6a

   712

   URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA przybyła świętować klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tychach. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z misiowymi bohaterami przeglądając książki im poświęcone. Przy okazji spotkania pierwszoklasiści mieli szansę podjąć próbę odczytania słów misiowego wiersza. Ułożyliśmy misiowe puzzle próbując odgadnąć, jaki miś nam z nich powstał. Czym się charakteryzuje, jak się nazywa i z jakiej bajki pochodzi. Porozmawialiśmy chwilę o Kolargolu, Paddingtonie, Kubusiu Puchatku, Yogim, Panu Brumie, Wesołych misiach oraz Gumisiach. Klasa I a przyniosła do biblioteki własnoręcznie zrobioną niespodziankę. Mała rzecz, a cieszy :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 14 października 2016 13:29
 • czwartek, 13 października 2016
 • piątek, 07 października 2016
 • piątek, 30 września 2016
 • środa, 28 września 2016
  • Pora na REPETĘ...

    

   127

   Po sukcesie wakacyjnego spotkania z Olkiem Cichoniem - Młodym Poetą do biblioteki została zaproszona klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci chciały osobiście poznać Olka, którego czasem widują na osiedlu. Olek ma znakomity kontakt z dziećmi. Z łatwością przychodzi mu nawiązanie  z nimi relacji. Podczas spotkania zawiązała się nić sympatii między naszym gościem, a klasą I a.

   224

   Próbę przeczytania wierszy Olka podjął mały pierwszoklasista, który całkiem nieźle już czyta.

   320

   Wspólnie obejrzeliśmy krótki film z udziałem Olka.

   415

   Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani zarówno filmem jak i niezwykłym gościem biblioteki.

   516

   Pytaniom nie było końca. Chcieliśmy wiedzieć o Olku wszystko. Ale jak mówi sam chłopiec najpierw poezja później rozmowa :)

   615

   Olek otrzymał Gratulacje i Podziękowania Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach. Dołączył je do swoich licznych już nagród i dyplomów. A jest się z czego cieszyć.

   79

   Ponownie wszyscy byliśmy pod wrażeniem spotkania. Zarówno talentu chłopca, jego osiągnięć w tak młodym wieku. Jak i łatwości w komunikacji z innymi.

   85

   Cieszymy się  z tego spotkania. Wspomnienie o nim pozostanie w nas na długo. Dzieci w szkole narysowały ilustracje do wierszy Olka. Nie mogły się doczekać, aż zostaną powieszone w bibliotece.

   A my  z Olkiem na pewno się jeszcze kiedyś w bibliotece spotkamy...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 28 września 2016 15:08
 • środa, 21 września 2016
  • CZAS GŁOŚŃEGO CZYTANIA...

    

   126

   Z początkiem września wracamy do akcji głośnego czytania w Przedszkolach. Przedszkole nr 8 w Tychach czekało na powakacyjną wizytę i ciekawą lekturę. Najmłodszym bardzo podoba się książka o smoku Achillesie, który lubił czytać książki, ale miał jeden mały kłopot - nie potrafił latać. Kolejne grupy z kolejnego przedszkola miały okazję dowiedzieć się, jak smok Achilles poradził sobie z za małymi skrzydłami. A pomysł miał świetny!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 21 września 2016 16:47
 • piątek, 16 września 2016
 • poniedziałek, 29 sierpnia 2016
  • NIEZWYKŁE spotkanie w bibliotece...

    

   to17

   20160829

   W te WAKACJE odbyło się w bibliotece niezwykłe spotkanie. Z udziałem dzieci z Przedszkola nr 8 w Tychach oraz naszego niezwykłego gościa ośmioletniego Olka Cichonia. Chłopiec wraz ze swoją babcią i braćmi wziął udział w organizowanych dla dzieci zajęciach. Ich celem było zachęcenie najmłodszych do czytelnictwa. Olek stał się dla nich przykładem wzorowego ucznia, który może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce, licznymi nagrodami i dyplomami. Olek pisze wiersze, które zapisuje w zeszycie z twardą oprawą. Przeczytał nam je wszystkie. Byliśmy zachwyceni. Wiersze oceniliśmy samymi uśmiechniętymi buźkami. To były piękne zajęcia. Przekonaliśmy się, że nawet mając naście lat można coś stworzyć, aby mieć czym się pochwalić przed dorosłymi. Olek prosto z biblioteki wyruszył na spotkanie z Maciejem Szczawińskim. Życzymy mu powodzenia i dalszych także literackich sukcesów :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 29 sierpnia 2016 13:08
 • piątek, 19 sierpnia 2016

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny