Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

M jak Mama

 • środa, 12 czerwca 2013
 • czwartek, 11 kwietnia 2013
 • środa, 03 kwietnia 2013
  • Wpis bez tytułu

         Nasz gość z ostatniego spotkania w Klubie M jak Mama, Kamila Dercz,  zostawiła nam rewelacyjną pamiątkę- swoją książkę. Kolejka do przeczytania na pewno ustawi się długa. Kto ma ochotę dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat "Nauki mimo woli" proszony jest o zgłoszenie się do nas i ustawienie się  w kolejce głodnych wiedzy.

   Ksiązka, która dostałyśmy w prezencie to:

   Rodzic doskonały. Jak z dziecka zrobić mistrza? 

    

    

    O czym jest ta książka?
   Ten poradnik jest o tym, jak wydobyć skrywany w Twoim dziecku
   potencjał. Krok po kroku poprowadzi Cię za rękę i poda proste przepisy
   na to, aby dziecko uczyło się łatwiej, z zaangażowaniem i lepszymi
   wynikami. Przeczytasz, jak powinno się uczyć, aby zwyczajnie było
   zadowolone z siebie i chciało dalej pracować. Ograniczysz i rozładujesz
   jego niepotrzebny stres, dowiesz się jak chwalić syna lub córkę,
   dlaczego masz unikać pytania „dlaczego” i jak dzielić się wiedzą ze
   swoim dzieckiem, korzystając z codziennych sytuacji, zamiast kłócić
   się o odrabianie zadań domowych.
   Najwyższa pora, aby nauka była przyjemna. Zmień sposób pracy
   z dzieckiem, a szybko odkryjesz, jak prosta jest „Nauka mimo woli”®
   i jak łatwo przynosi efekty. W Twoim dziecku jest materiał na
   mistrza, pozwól mu rosnąć. Powodzenia!

   (źródło: dobrestopnie.pl)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 03 kwietnia 2013 16:22
 • piątek, 22 marca 2013
 • środa, 06 marca 2013
  • Kosmetyczki w klubie M jak Mama

   Lutowe spotkanie Klubu M jak Mama było bardzo udane. Nie tylko ze względu na frekwencję. Naszą bibliotekę odwiedziło 40 osób. To nasz kolejny mały sukces. Tym razem gościłyśmy kosmetyczki. Kosmetyczne zabiegi upiększające skusiły klubowe mamy. Nasi goście specjalnie na tę okazję przygotowali wygodny fotel do, którego bardzo szybko ustawiła się kolejka chętnych. Panie Anna Droździel oraz Aleksandra Karaś cierpliwie tłumaczyły jak o siebie dbać, by wyglądać jeszcze piękniej. Co zrobić? Okazuje się, że nie ma nic prostszego. Na początek wystarczy zabieg regulacji brwi, czy nałożenie henny, a już wyglądamy inaczej. Nasze spotkanie było czasem relaksu, chwilą wytchnienia od codzienności. Co ciekawe maluszki nawet na chwilę nie chciały oderwać się od swoich mam. Jedynym wyjściem okazał się wspólny zabieg upiększający. Po raz kolejny przekonałyśmy się, że najbezpieczniej zawsze w ramionach mamy. Ale to nie koniec atrakcji. Maseczka odmładzająca, to nie byle co. Kosmetyczki zafundowały ją naszym mamom. Nie obyło się i bez prezentów. Specjalnie przygotowane próbki kremów, czy balsam do ust był dla wszystkich miłą niespodzianką. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w salonie kosmetycznym na ulicy Rolnej 47. Po spotkaniu wiemy już jak o siebie dbać, ale aby tę wiedzę jeszcze pogłębić odwiedźmy stronę

   www.bel-vita.pl


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Kosmetyczki w klubie M jak Mama”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 06 marca 2013 12:32
 • środa, 27 lutego 2013
  • Dla babci...

   Nasze styczniowe spotkanie Klubu Mam było bardzo ciekawe. Nasza Klubowa Mama Wioleta Nyga pokazała nam jak zrobić piękną kolorowa biżuterię dla babci. Zadanie nie należało do łatwych dlatego mamy pomagały swoim pociechom w stworzeniu pięknych naszyjników oraz bransoletek, które dzieci miały wręczyć swoim babciom w dniu ich święta. Jestem pewna, że babcie były zachwycone. To co powstało na naszym spotkaniu okazało się wyjątkowe i niepowtarzalne. Dziecięca wyobraźnia w doborze kolorów zadziwiła nawet naszego gościa.

    

   Zapraszamy Was również na wystawę biżuterii Wiolety Nygi, która można zobaczyć w naszej bibliotece. Naprawdę warto ją zobaczyć na żywo. Jeśli ktoś nie jest w stanie do nas dotrzeć, by zobaczyć te cudeńka to zapraszam na bloga Wioli

   wioletkowo.blogspot.pl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   środa, 27 lutego 2013 18:11
 • czwartek, 17 stycznia 2013
  • Biżuteria dla babci

   W tym miesiącu znów wyjątkowy termin spotkania. A wszystko dlatego, że chciałyśmy zrobić coć dla naszych babć i ten pomysł wymusił na nas zorganizowanie spotkania przed dniem Babci i Dziadka. A wiec zapraszam Was jutro 18.01.2013 na godzinę 16.00. Każde dziecko i jego mama dostaną do ręki mnóstwo pięknych drewnianych koralików oraz kilka sznurków. Ich zadaniem będzie wykonanie czegoś ładnego dla babci. Inwenacja własna, ale na pewno nasz gość, Wioleta Nyga, chętnie pomoże. Moja skrzynka, wykonana zresztą rekami Wioli, jest już pełna jej skarbów.Zapraszam Was też na blog Wioli, gdzie można zobaczyć cuda wychodzące spod jej ręki:

    wioletkowo.blogspot.com.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 stycznia 2013 08:28
 • czwartek, 27 grudnia 2012
  • Rok 2012

   Kolejny rok się kończy. Myślę, że był bardzo udany. Jakie są Wasze wrażenie drogie Mamy?

   Spotkań było dużo i jestem pewna, że były ciekawe. Jestem również przekonana, że najwiekszą furorę zrobiło spotkanie z Moniką Szczepanik- przypominam, że dotyczyło Porozumienia bez przemocy. Zresztą frekwencja świadczyła o tym, że zainteresowanie tematem było duże. Rozmów "po" było mnóstwo i to moim zdaniem też świadczy, że spotkanie było bardzo udane. Myslę, że to był nasz numer jeden. Zerknijcie na blog, bo mam nadzieję, że Was też zainspiruje do przemyśleń: http://wswieciezyrafy.blogspot.com/

   Pamiętam też, że spotkanie z Katarzyną Kowalska (autorka książki "Skuteczny coaching. Jak zostać najlepszym trenerem osobistym i zmieniać życie innych na lepsze") wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Pokazało nam, że spotkania naszych Klubowych Mam dają nam dużo dobrego- rozwijamy sie dzięki nim, zdobywamy doświadczenie niezbędne w wychowywaniu maluchów, uczą nas szacunku do cudzych sposobów na wychowanie (w naszym kraju nie jest to łatwe jak wiecie).

   Wszystkie inne spotkania były równie fascynujące. A więc przypominam tymi, którzy nie pamietają. Naszymi goścmi byli również:

   Katarzyna Dziadek - logopeda,

   Krystyna Grelak- fotograf (http://www.foto-dawid.com/kontakt.html)

   Patrycja Demkowska- fryzjerka (http://www.barbaradembkowska.pl/)

   Jolanta Rajska- brafiterka (www.brafiti.pl/)

   Aldona Mil- fundacja Homini (http://fundacjahomini.org/)

   Małgorzata i Kamil Żuczek- Sercem Szyte (szyjemy.blogspot.com/)

   Pytań zadałyśmy setki- dowiedziałyśmy się mnóstwa rożnych rzeczy- o włosach i ich farbowaniu, do czego służy przesłona podczas robienia zdjęć, o ekologicznych pieluchach wielorazowych, o naszych biustach małych i dużych, o ekologicznych zabawkach ręcznie wykonywanych, o zbyt krótkim wędzidełku i problemach z wymawianiem różnych literek przez dzieci.

   Mam nadzieję, że rok przyszły będzie równie owocny i nadal będziemy spotykać się w tak licznym gronie. Oczywiście zapraszamy wszystkich nowych chętnych- mamy przyjdźcie do nas i sprawdźcie same, że warto.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Rok 2012”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 grudnia 2012 16:50
  • Grudzień z Klubem Mam

   W grudniu spotkałyśmy się aż dwa razy z naszymi mamami. Pierwszy spotkanie było bardzo swobodne- pogaduchy, a  przy okazji tworzenie małych dzieł sztuki z masy solnej. Kolejne spotkanie odbyło się w dużej mierze w Komnacie Solnej. Nasze maluchy spowodowały tak ogromne zasolenie, że musiałyśmy się szybciej ewakuować:). Powędrowałyśmy więc do naszej biblioteki na malowanie prac dzieciaków.

   Dlaczego tak "nudno", bez gościa? Takie miałam ostatnio wrażenie na naszych spotkaniach, że zupełnie nie mamy czasu na zwykłą rozmowę. Bardzo mi tego brakowało. I bardzo chciałam żebyśmy trochę odetchnęły. Zresztą grudzień jest tak bardzo intensywnym miesiącem, że moim zdaniem było potrzebne trochę oddechu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Grudzień z Klubem Mam”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 27 grudnia 2012 15:35
 • czwartek, 29 listopada 2012
  • Nasz "mały rekord"

   Wczorajsze spotkanie Klubu Mam przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Takiej frekwencji nie było nawet wtedy gdy była u nas Telewizja TVN. A więc, w naszym spotkaniu wzięło udział wczoraj 20 mam, 21 dzieci i nasz gość Monika Szczepanik. Okazuję sie, że wiele z nas chce lepiej porozumiewać sie ze swoim dzieckiem skoro było nas aż tyle. Monika uświadomiła nam, że w porozumieniu bez przemocy chodzi o lepszą komunikację nie tylko z dzieckiem, ale z każdym innym człowiekiem. Że można kochać i wychowywać swoje dziecko na mądrego człowieka nie robiąc mu krzywdy, szanując go i szanując jego potrzeby. Nie wychowa sie wtedy rozkapryszonego i rozpieszczonego marudę, tylko człowieka, który będzie umiał dostrzec obok drugiego człowieka i wyciągnąć do niego rękę.  Dzieci dokazywały na całego, a mamy siedziały zasłuchane w to, co Monika mówi. Myślę, że większość z nas ma teraz w głowie mętlik, ale dużo pozytywnej energii, że damy radę z tym porozumieniem bez przemocy. Że warto szukać swojej drogi i swojego sposobu do lepszych relacji z innymi. Nie wiem ile mam pójdzie ta drogę, ile pójdzie w druga stronę, a ile wyciągnie z niej to co chce i stworzy swoją wasną ścieżkę. Ale jestem pewna, że było warto. W tym miejscu chciałabym podziękować Ewelinie, "naszej" mamie, która odkryła dla nas Monikę i jej blog http://wswieciezyrafy.blogspot.com/.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nasz "mały rekord"”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 listopada 2012 17:31

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny