Tyska biblioteka dla dzieci filia nr 2

WŁAŚNIE CZYTAM

 • czwartek, 20 września 2012
  • Polecone przez Monię

   Witam Was bardzo serdecznie. Znowu trafiłam na ciekawą książkę. To horror i jednocześnie fantastyka, tym razem dla dzieci starszych. Jeśli lubicie książki z dreszczykiem emocji to zapraszam Was do przeczytania "Czarnego Młyna" Marcina Szczygielskiego. Książka jest naprawdę rewelacyjna. Od samego początku czytelnik zostaje wciągnięty w bardzo mroczny, ale arcyciekawy świat Młynów. Pewnego dnia w tym ponurym miejscu zaczynają się dziać dziwne i trudne do wyjaśniania rzeczy, które z każdym dniem coraz bardziej przypominają koszmarny sen. Jedynie dzieci są w stanie uratować całą wioskę przed groźnym... Przed kim lub przed czym, o tym dowiecie się sami, jak przeczytacie książkę. Książka czeka na Was w naszej bibliotece.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   czwartek, 20 września 2012 14:53
 • piątek, 25 maja 2012
  • Polecone przez Monię

   Jak tylko uda mi sie znaleźć coś od czego nie będę sie mogła oderwać to na pewno wrzucę na bloga. Mam taką jedną ulubiona w ostatnim czasie książkę. Kilka z mam już wie o co chodzi, bo ja wszystkim o tej książce mówię. Kto zgadnie?....

   No tak oczywiście chodzi o "Łatwo kochać, trudno dyscyplinować" Becky A Bailey. To taka książka typowo dla rodziców. Jak nauczyć swoje dziecko co trzeba robić, bo tego wymaga życie w społeczeństwie, ale zrobić to z miłością i szacunkiem, nie stosując kar i nagród (według autorki nagrody uczą tego, że zachowywać sie dobrze trzeba tylko dlatego, że dostanie sie nagrodę). Według mnie ta książka uczy nas rodziców rozumieć swoje dzieci i zrozumiec siebie. Jest pełna przykładów jak rozwiązywać konflikty i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dzis zamawiam ją dla siebie- biblioteczna mi nie wystarcza- poza tym kolejka się już ustawiła po moich rekomendacjach więc musze oddać. Zapraszam do lektury

   Monia

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Polecone przez Monię”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   piątek, 25 maja 2012 17:08
 • poniedziałek, 01 sierpnia 2011
  • Właśnie czytam...

   ...serię o Słoniku Elmerze. Mój trzylatek oszalał na punkcie słonia w kratkę. Więc czytam :)

   ...Bez mojej zgody Jodi Picoult. Czytam kolejny już raz i przeczytam pewnie jeszcze kilka. Uwielbiam. Słów kilka na zachętę: każda książka tej autorki porusza jakiś problem. Bez mojej zgody to historia trzynastoletniej Anny, która występuje do sądu o prawo do decydowania o własnym ciele. Co kieruje Anną?

   ...Bobas lubi wybór G. Rapley, T. Murkett. Rozszerzanie diety mojego młodszego synka zbliża się wielkimi krokami :) BLW to metoda, według której proponujemy dziecku takie same potrawy które sami spożywamy. Dzięki temu od samego początku uczestniczy w naszych posiłkach, poznaje smaki, konsystencje. Ale czy działa dam znać dopiero jak wypróbuję :) Chyba, że ktoś już ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

   Tyle ja. Na półce leżą kolejne książki i czekają na swoją kolej.

   A Ty? Co właśnie czytasz?

   Zachęcam do dyskusji, polecania, bądź krytyki..
   Wypowiedz się :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (13) Pokaż komentarze do wpisu „Właśnie czytam...”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarkafilii2
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 01 sierpnia 2011 14:06

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny